Ulaşım

Ulaşım

Psikoterapi Enstitüsü Bayramoğlu Eğitim ve Kongre Merkezi

Bayramoğlu Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. “Terapi İş Merkezi Bayramoğlu” Dış Kapı No: 285 D:29,

Darıca / KOCAELİ

Tel: +90 (262) 653 66 99

Gsm: +90 (532) 267 47 94 +90 (530) 418 76 41

e-posta: bilgi@psikoterapi.com

Google maps üzerinden yol tarifi almak için tıklayınız

Bayramoğlu’nda yaz sezonu olması nedeniyle park yeri bulmanız zor olabilir. Enstitünün hemen önüne yol boyunca park edebilirsiniz.
Ancak enstitüye gelmeden 100 metre geride belediyenin halka açık ücretsiz park alanı vardır. Araçlarınızı üç gün boyunca oraya park edebilirsiniz.

              

 PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ ULAŞIM BİLGİLENDİRMESİ 

**Toplu taşıma ile ulaşım sağlayacak misafirlerimizin Marmaray seçeneğini kullanmaları ve akıllı telefonda “Moovit” uygulamasından faydalanmaları önerilmektedir. 

Marmaray ile Ulaşım 

Halkalı – Gebze Marmaray hattı ile ulaşım yapılır. Osmangazi istasyonunda inilir ve hemen orada yarımadaya (Bayramoğlu’na) giden şehir otobüsleri (501 nolu) bulunmaktadır. 

Karayolu ile Ulaşım 

Özel araçları ile İstanbul yönünden gelecek katılıcımlar TEM ya da D-100 karayolunu (Kadıköy’den 35km), İzmit/Kocaeli yönünden gelecek katılımcılar da D-100 ve TEM karayollarını kullanabilirler: 

  • • E–80 TEM YOLU İLE: 

FSM Köprüsü’nden sonra E-80 TEM Otoyolu’na girilir ve Doğu istikametine ilerlenir. Çayırova-Eskihisar gişelerinden çıkılır. Hiçbir yere sapmadan devam edilir. Bu yolun D-100 yolunu kestiği kavşağa gelindiğinde de düz istikamet muhafaza edilerek Bayramoğlu istikameti kavşakta takip edilir. 

Ankara istikametinden gelindiğinde yine Çayırova gişelerinden çıkılması ilk defa gelenler için önerilir. Gebze çıkışından çıkıldığında ise D-100 yolu Batı yönüne İstanbul istikametine takip edilmelidir. 

  • • D-100 YOLU İLE: 

İstanbul’dan Anadolu yakası D-100 yolu doğu istikametinde takip edilir. Pendik ve Tuzla geçildikten sonra Bayramoğlu çıkışından çıkılır. 

D-100 yolu ile Doğu tarafından gelenler ve D-575 ile gelip Topçular Feribot iskelesinden feribota binmiş olanlar Gebze’den değil Bayramoğlu çıkışından çıkmalıdırlar. Hızlı Feribot ile Pendik’e inenler ise D–100 ‘e çıktıktan sonra Batı istikametine gideceklerdir. 

  • • İSTANBUL’DAN BELEDİYE OTOBÜSÜ İLE 

Cevizlibağ (Zeytinburnu) – Şifa Mahallesi (Tuzla) hattında çalışan 500-T otobüsü ile Şifa Mahallesi durağına gelindikten sonra Gebze-Harem minibüslerine binilip çok kısa bir mesafe alınarak Yenimahalle Bayramoğlu köprüsünde inilir ve hemen orada yarımadaya (Bayramoğlu’na) giden şehir otobüsleri (501 nolu) bulunmaktadır. 

  • • GEBZE KOOP OTOBÜSÜ İLE: 

Kalkış yeri Esenler Otogarı olan Gebze Koop otobüsleri FSM Köprüsü’nden sonra E–80 TEM Otoyolu’nu takip eder ve Çayırova-Eskihisar gişelerinden çıkar. Gişelerden çıkışta kısa bir zaman zarfında Yenimahalle Bayramoğlu köprüsüne ulaşır. Köprüde inilerek hemen orada yarımadaya(Bayramoğlu’na) giden şehir otobüsleri (501 nolu) bulunmaktadır. 

  • • DOLMUŞ İLE: 

D–100 ü takip eden Gebze – Harem otobüsleri ile Harem yönünden gelindiğinde Tuzla’dan hemen sonra Yenimahalle Bayramoğlu köprüsünde inilir ve hemen orada yarımadaya (Bayramoğlu’na) giden şehir otobüsleri (501 nolu) bulunmaktadır. Gebze yönünden gelindiğinde yine aynı köprüde inilir ve köprüden karşıya geçilip aynı yol takip edilir. 

Havayolu ile Ulaşım 

Şehir dışı katılımcılar için havayolu ile ulaşım Kocaeli/ Darıca’ya varış açısından uygun bir seçenektir. Kocaeli Şehirlerarası otobüs terminalinden ve Sabiha Gökçen Havalimanından 250 ve 250G numaralı hat bulunmakta olup, her saat başı olmak üzere 24 saat boyunca karşılıklı sefer düzenlenmektedir. Bu otobüslere biniş için Kocaeli Kent Kart kullanılabileceği gibi, otobüs içerisinde de tek seferlik bilet satışı da yapılmaktadır. Temassız kredi kartı ve banka kartı geçerlidir. Otobüs güzergâhının durak isimlerine ve saatlere bu linkten ulaşılabilir: www.kocaeli.bel.tr/OtobusSaatleri.aspx

Tren ile Ulaşım 

  • • Eskişehir ve Ankara’dan Yüksek Hızlı Tren ile Gebze-Kocaeli’ne ulaşım yapılıp, Marmaray ile Osmangazi durağına ulaşılıp, buradan 501 numaralı otobüslerle Bayramoğlu’na ulaşılır. 

Kocaeli Şehir İçi Ulaşımı 

Kocaeli’nde şehir içi ulaşımı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeşil renkli şehir otobüsleri ve ticari taksiler ile sağlanmaktadır. Şehir otobüslerine ücret Kent Kart ya da temassız kredi ve banka kartları ile ödenebilmektedir. 

www.kocaeli.bel.tr/OtobusSaatleri.aspx

Araç çubuğuna atla