Duyuru


Kongre Davet

Psikoterapi Enstitüsü Ankara Eğitim ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan 6. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi 23-24-25 Eylül 2022 tarihlerinde olacaktır.

6.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi

Sizleri 23-24-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Psikoterapi Enstitüsü Ankara Eğitim ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 6.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz. 20 yıl önce başlayan serüvenimize hızlı ve emin adımlarla devam etmekteyiz. Büyüyerek, olgunlaşarak, evrimleşerek, birlik ve beraberlik içinde büyümeye ve ilerlemeye devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız ve emeklerimizin bir nişanesi olarak 6. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi’ni gerçekleştirmek onur ve başarılarımızın bir simgesidir.

            Kongremizin temel amacı; bütüncül psikolojinin, bütüncül psikoterapinin, psikoterapideki entegrasyon çalışmalarının, bütüncül psikoterapinin klinikte ve gelişimsel hayatta uygulanmasının ele alınması ve bütüncül yaklaşımlar bağlamında olgu analizlerinin yapılmasıdır.

 Ülkemizdeki ve dünyadaki güncel gelişmeleri sizlerle paylaşmak ve aynı zamanda ruh sağlığı profesyonelleri arasındaki iletişimi, iş birliğini arttırmak ve ülkemizdeki ruh sağlığı profesyonelleri yetiştiren kurumlar ve konu ile ilintili bilimler alanının iletişiminin ve iş birliğinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Psikoterapi Enstitüsü Ltd. Şti. olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz bu kongremizde temel olarak; özellikle iki kişilik terapilerin geldiği son noktadaki; kuram, kültür ve görecelilik ile ilintili olarak eğitim, uygulama, terapötik teknikler, interdisipliner ve transdisipliner çalışma modelleri, kültürel farklılıklar, öznellik temalarının işlenmesi planlanmaktadır.

Teknik Ekibimiz, bilim kurulu ve düzenleme kurulu sizler için, mesleki ve bilimsel açıdan son gelişmelerin paylaşılacağı ve tartışılacağı, bu alana gönül veren dostlarımızı bir araya getiren önemli bir etkinlik düzenlemek için çalışmalarına son hızla devam etmektedir. Katılımlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Kongre Başkanı İhsan Yamlı

6.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi

23-24-25 Eylül 2022 

Psikoterapi Enstitüsü, Aşağı Öveçler/Çankaya/Ankara

A M A Ç

6.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi’nin amacı; Türkiye’deki Ruh sağlığı profesyonellerinin son 30 yılda dünyada yapılmış olan KURAM, KÜLTÜR VE GÖRECELİLİK ile ilintili Bütüncül Psikoterapi araştırmaları, uygulamaları ve sonuçları hakkında bilgilerin paylaşılması ve becerilerin geliştirilmesidir.

H E D E F

Bütüncül Psikoterapi yaklaşımında KURAM, KÜLTÜR VE GÖRECELİLİK ile ilgili teori ve uygulama süreçlerine ışık tutulacak ve tartışılacaktır.

Ayrıca Türkiye’de bu yaklaşımların kültüre duyarlı uygulanma şekilleri, bölgesel kültürlerimize dayalı özgün Bütüncül Psikoterapilerin uygulanma çeşitliliğin ortaya konmasını sağlamak da hedefler arasındadır.

Katılımcılara psikoterapide KURAM, KÜLTÜR VE GÖRECELİLİK ile ilintili olarak Bütüncü Psikoterapi’nin farklı uygulamalarının içeren; sunumlar, paneller, tartışma grupları, uzmanla buluşma, atölye çalışmaları, video gösterimleri, canlı modelleme, vaka tartışmaları ve kapsamlı rol oynama uygulamaları yoluyla derinlemesine beceri eğitimi verilmesini temin etmek.

*** Kongre esnasında mahrem bilgilerin paylaşılması nedeniyle ses ve görüntü kaydı almak kesinlikle yasaktır.

Tespit edilmesi halinde, katılımcı kongreden çıkarılacak ve suç duyurusunda bulunulacaktır!

HEDEF GRUP

Doktorlar, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikiyatri Hemşireleri ve bu alanlardan birindeki öğrenciler.

 Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenlerin klinik psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

Bu kongreye özel olmak kaydı ile; Aile Danışmanları, Hemşireler, Okul Öncesi Öğretmenleri, Özel Eğitim Öğretmenleri, Çocuk Gelişimi Uzmanları yukarıda ismi geçen lisans bölümleri ile ilintili herhangi bir bölümde yüksek lisans yapmış olanlar ve öğrencileri de katılabilirler.

K A T I L I M C I   S A Y I S I

200 kişi

Kayıtlar kişi sayısı ile sınırlı olduğu için ödeme ve başvuru sırasına göre kabul yapılacaktır. Kayıt yaptıran kişiler her gün güncellenerek www.psikoterapi.com sitesinde yayınlanacaktır. 

S Ü R E

3 Gün

09.00-18.00 arası

Toplam 24 saat

KATILIM BELGESİ

Katılımcılara, kongre sonrasında katılım gösterdikleri atölye çalışması ve kongre oturumlarına ait Psikoterapi Enstitüsü LTD. ŞTİ. onaylı katılım belgesi verilecektir.

BİLGİ ve KAYIT İÇİN

bilgi@psikoterapi.com

0262 653 66 99

0532 267 47 94

K O N G R E   Y E R İ

Psikoterapi Enstitüsü, beklenmedik durumlarda her zaman eğitim yerini, tarihini, saatlerini değiştirme ya da eğitimi online platforma taşıma hakkını saklı tutar.

Adres: Psikoterapi Enstitüsü ANKARA Eğitim ve Kongre Merkezi

Aşağı Öveçler Mah. 1324 Cad. “Terapi İş Merkezi Ankara” No:57/1

Çankaya/ANKARA Tel: 0262 653 6699 Gsm: 0532 2674794

www.psikoterapi.org / www.psikoterapi.com / www.psikoterapienstitusu.com

 

K A T I L I M   Ü C R E T İ

Erken kayıt indiriminden faydalanmak için kongre kayıt ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Kongre ücretinin tamamının ödenmesi durumunda adınız Kesin Kayıt Listesine eklenir.

Ön kayıt ücretini ödemiş olmanız kesin kayda geçtiğiniz anlamına gelmez. Ön kayıt sınırlı sayıda kursiyerimiz kabul edileceği zaman sırayı belirler. Aday kursiyer,kesin kayıt ücretini ödeyene kadar ya da eğitim öncesinde ödemesini senet/kredi kartı ödemesi ile resmiyete dökene kadar kesin kayda geçmiş sayılmaz ve olası ücret değişikliklerinden sorumlu olur.

Kesin kayıt ödemesini alttaki linklerden yapabilirsiniz.

 PED Üyeleri İçin Kredi kartı ile ödeme için tıklayınız.

 PED Üyesi Olmayanlar İçin Kredi kartı ile ödeme için tıklayınız.

Öğrenciler için kredi kartı ile ödeme için tıklayınız.

Ön Kayıt veya Kesin Kayıt Ücretini, aşağıdaki hesap numaralarımıza EFT/Havale olarak ödeyebilirsiniz. Banka dekontunu, açıklama kısmına “6.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi Ücreti” yazarak basvuru@psikoterapi.com adresine göndermenizi rica ederiz. 

  31.07.2022’ye kadar (KDV Dahil) Sonrası
Lisans Öğrencileri 648 TL 756 TL
Dernek Üyeleri 810 TL 918 TL
Dernek üyesi Olmayanlar 972 TL 1080 TL


Hesap No:

Psikoterapi Enstitüsü Eğ. Araş. Sağ. Org. Dan. Ltd. Şti.

T.C. İş Bankası Darıca Şubesi

Şube Kodu: 2425

Hesap: 0432025

IBAN: TR74 0006 4000 0012 4250 4320 25

Türkiye Finans Gebze Şubesi

Şube Kodu:207

Hesap:2389670

IBAN: TR45 0020 6002 0702 3896 7000 01

Kaydın İptali ve Geri Ödeme Politikası

Kayıtlarını iptal etmek isteyen katılımcıların e-posta (bilgi@psikoterapi.com) yoluyla kayıt iptal talebinde bulunmaları gerekmektedir. Kongre tarihinden iki ay önce yapılan iptallerde kongre ücretinin yüzde 80’i, bir ay önce yapılan iptallerde yüzde 50’si katılımcıya geri ödenecektir. Kongreye bir aydan az bir süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmayacaktır.

Psikoterapi Enstitüsü 

Psikoterapi Enstitüsü’nün amacı, ülkemiz insanının kültürel, geleneksel ve yerel yapısına uygun psikoterapi teknik ve yaklaşımlarının belirlenmesi, dünya uygulamalarının geçerlilik ve güvenirliliğinin saptanması, psikoterapi uygulamalarının yasal altyapısının oluşturulması için savunuculuk (advocacy) ve iletişim ağı (networking) çalışmalarının yürütülmesi, ruh sağlığı profesyonellerinin uygulama bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine destek olunmasıdır. Bu amaçla 2005 yılında kurulan Psikoterapi Enstitüsü Ltd. Şti., bünyesinde psikolojik sorunların terapisi ile birlikte ruh sağlığı alanında çalışan uzmanların psikoterapi bilgi ve becerilerini geliştirmesine yönelik eğitim çalışmalarını yürütmektedir.

Psikoterapi Enstitüsü Ltd. Şti. ticari faaliyetlerini sürdürürken ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütü ve ticari kurumlarla iş birliği içinde bulunmaktadır. Bu çerçevede Türkiye’nin birçok şehrinde şube ve temsilcilik yapılanmasına giden; Psikoterapi Enstitüsü Derneği, Hipnoz Derneği ve Duygu Odaklı Terapi Derneği ile işbirliği yapmasının yanında; Uluslararası Duygu Odaklı Terapi Birliğinin kurumsal yetkili tanınmış enstitüsü, IAPSP derneğinin Türkiye kurumsal temsilcisi, SEPİ’nin Bölgesel Ağ Temsilcisi statülerini devam ettirmektedir.

Uluslararası kurum ve kuramcılarla inşa ettiği güçlü bağlar ve köprüler sonucunda Psikoterapi Enstitüsü Bünyesinde çeşitli kuramlara dayalı terapi eğitimlerine aracılık edilmiş, farklı kuramlarda (TFP, SSDP, Masterson Yaklaşımı, DOT-B, DOT-Çift vb) bir çok terapist, süpervizör ve eğitmen yetiştirilmiştir.

 Klinik Psk. İHSAN YAMLI

Kongre Başkanı İHSAN YAMLI Kısa Özgeçmiş

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla